Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Alba › CLAUS RECYCLING S.R.L.

CLAUS RECYCLING S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Orş. Cugir
CUI 41960184 · J2019001808014
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CLAUS RECYCLING S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41960184
Nr. Reg. Comerțului J2019001808014
Sediu social VICTORIEI nr. 57C, Loc. Cugir, Oraş Cugir, jud. Alba, 515600

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

PAVEL TEODORA SIMONA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN3821 · Recuperarea materialelor reciclabile
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CLAUS RECYCLING S.R.L. după CUI 41960184 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
344.180 lei
+43,0% vs 2024
Profit net 2025
142.564 lei
-3,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă41.4%
Față de sectorpeste 95% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 812 firme din Recuperarea materialelor reciclabile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 21% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 864 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 240.000 lei240K lei20212022: 240.000 lei240K lei20222023: 240.000 lei240K lei20232024: 240.000 lei240K lei20242025: 344.180 lei344K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 344.180 lei 142.564 lei 1
2024 240.000 lei 147.745 lei 1
2023 240.000 lei 155.041 lei 1
2022 240.000 lei 160.749 lei 1
2021 240.000 lei 37.223 lei 1
2020 — 35.965 lei 2
2019 — -7.268 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 154 de zile+71 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 458 de zile−312 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 41,42%−20,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,72%+18,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,48×−5,88 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4×+0,28 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 39,45%+7,27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,12%−0,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,28%−18,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 344.180 lei+104.180 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,68×+0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,11× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 71 de zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 95,64%−152,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 599 din 927 de firme active cu bilanț depus (CAEN 3821)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 1.246 de firme active din sector
SectorCAEN 3821 · Recuperarea materialelor reciclabile →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CLAUS RECYCLING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CLAUS RECYCLING S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CLAUS RECYCLING S.R.L., cu sediul în Orş. Cugir, are codul unic de înregistrare (CUI) 41960184, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019001808014. Firma a fost înființată la data de 28 noiembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN 3821).

La ultima verificare, CLAUS RECYCLING S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 344.180 lei și un rezultat net de 142.564 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CLAUS RECYCLING S.R.L.?

CLAUS RECYCLING S.R.L. (CUI 41960184) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CLAUS RECYCLING S.R.L. în sectorul său?

CLAUS RECYCLING S.R.L. ocupă locul 599 din 927 de firme active cu bilanț depus în CAEN 3821 (Recuperarea materialelor reciclabile), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CLAUS RECYCLING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CLAUS RECYCLING S.R.L. este mai veche decât 32% dintre cele 1.246 de firme active cu CAEN 3821.

Este CLAUS RECYCLING S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CLAUS RECYCLING S.R.L. (CUI 41960184) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CLAUS RECYCLING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CLAUS RECYCLING S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CLAUS RECYCLING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CLAUS RECYCLING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CLAUS RECYCLING S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CLAUS RECYCLING S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CLAUS RECYCLING S.R.L.?

În anul 2025, CLAUS RECYCLING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 344.180 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CLAUS RECYCLING S.R.L.?

Firmoscop analizează CLAUS RECYCLING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 3821 din Alba, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.