Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L.

TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Drăgăşani
CUI 43702882 · J38/167/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43702882
Nr. Reg. Comerțului J38/167/2021
Sediu social Str. Gării nr. 2, bl. GARĂ, parter, Mun. Drăgăşani, jud. VÂLCEA, 245700

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

GRIGORIE ILIE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.02.2021
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. după CUI 43702882 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
1.089.108 lei
+47.0% vs 2024
Profit net 2025
-18.424 lei
-171.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.7%
Față de sectorpeste 28% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 76% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 828.776 lei829K lei20212022: 1.018.343 lei1,0 mil. lei20222023: 760.409 lei760K lei20232024: 739.986 lei740K lei20242025: 1.089.108 lei1,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.089.108 lei -18.424 lei 3
2024 739.986 lei 25.718 lei 2
2023 760.409 lei 433 lei 2
2022 1.018.343 lei 36.534 lei 2
2021 828.776 lei 36.358 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 53 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,69%−5,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 66,05%+14,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,51×−0,42 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,95×+0,87 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -22,8%−48,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,74%−20,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 33,95%−14,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 363.036 lei−6.957 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,57×+0,98 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,6×+1,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 55 zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,51%−5,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 510 din 6.812 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 11% dintre cele 15.209 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L., cu sediul în Mun. Drăgăşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 43702882, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/167/2021. Firma a fost înființată la data de 9 februarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.089.108 lei și un rezultat net de -18.424 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L.?

TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. (CUI 43702882) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. în sectorul său?

TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. ocupă locul 510 din 6.812 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. este mai veche decât 11% dintre cele 15.209 firme active cu CAEN 4719.

Este TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. (CUI 43702882) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L.?

În anul 2025, TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.089.108 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.