Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ilfov › TRONCEA CONSTRUCT S.R.L.

TRONCEA CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Dudu, Comuna Chiajna
CUI 44978283 · J23/5960/2021
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 4 noiembrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 416K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRONCEA CONSTRUCT S.R.L.
CUI 44978283
Nr. Reg. Comerțului J23/5960/2021
Sediu social Apeductului nr. 58, et. 2, ap. 39, Sat Dudu, Comuna Chiajna, jud. Ilfov, 77041

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Reprezentanți

TRONCEA JAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4339 · Alte lucrări de finisare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)415.884 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 4 noiembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 415.884 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 4 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. după CUI 44978283 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
1.665.976 lei
+278,0% vs 2022
Profit net 2023
1.281.706 lei
+244,0% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă76.9%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 707 firme din Alte lucrări de finisare care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 14,7%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 861 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 440.390 lei440K lei20222023: 1.665.976 lei1,7 mil. lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 1.665.976 lei 1.281.706 lei 2
2022 440.390 lei 372.633 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2022–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 de zile+32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 76,93%−7,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,53%+7,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 13,28×−375,94 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 68,85%+4,6 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 63,66%−0,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,47%−7,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 832.988 lei+392.598 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,83×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 520,62×−215,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 350,75%−243,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 16 din 589 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4339)
Vechime relativămai veche decât 25% dintre cele 1.544 de firme active din sector
SectorCAEN 4339 · Alte lucrări de finisare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRONCEA CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRONCEA CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

TRONCEA CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Dudu, Comuna Chiajna, are codul unic de înregistrare (CUI) 44978283, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/5960/2021. Firma a fost înființată la data de 28 septembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări de finisare (CAEN 4339).

La ultima verificare, TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 416K lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 1.665.976 lei și un rezultat net de 1.281.706 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRONCEA CONSTRUCT S.R.L.?

TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 44978283) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 4 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 16 din 589 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4339 (Alte lucrări de finisare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 25% dintre cele 1.544 de firme active cu CAEN 4339.

Este TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 44978283) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. figura cu restanțe de 415.884 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în TRONCEA CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRONCEA CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRONCEA CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2023, TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.665.976 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRONCEA CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează TRONCEA CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4339 din Ilfov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.