Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › THE TOPPAL S.R.L.

THE TOPPAL S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 45527656 · J2023001177355
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire THE TOPPAL S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO45527656
Nr. Reg. Comerțului J2023001177355
Sediu social Str. Atomului nr. 14, et. 1, ap. 5, Mun. Timişoara, 300692
Telefon 0791084352

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ILONA LENUȚA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 21.03.2023
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută THE TOPPAL S.R.L. după CUI 45527656 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
893.439 lei
+70.0% vs 2024
Profit net 2025
343.319 lei
+7.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă38.4%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 502 de firme din Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,8%.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 145.000 lei145K lei20232024: 526.100 lei526K lei20242025: 893.439 lei893K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 893.439 lei 343.319 lei
2024 526.100 lei 320.595 lei
2023 145.000 lei 84.620 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 180 zile+126 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 133 zile−20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 38,43%−22,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,04%+40,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,67×−3,43 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,44×+1,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 112,03%+12,15 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 46,79%−33,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,77%−38,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,22×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3.573,76× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 84,58%−169,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.613 din 11.208 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 21.594 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)39
Valoare totală (2024–2026)4.308.722 lei

Cumpărători: Municipiul Caransebes, Comuna Varias, COMUNA FOENI (PRIMARIA COMUNEI FOENI)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Duleu, Comuna Fârliug → Mun. Timişoara
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 21.03.2023
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J11/39/2022 → J2023001177355
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 21.03.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Timiş → Caraş-Severin
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Timişoara → Sat Duleu, Comuna Fârliug
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023001177355 → J11/39/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Caraş-Severin → Timiş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Duleu, Comuna Fârliug → Municipiul Timişoara

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru THE TOPPAL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți THE TOPPAL S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru THE TOPPAL S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

THE TOPPAL S.R.L., cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 45527656, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023001177355. Firma a fost înființată la data de 26 ianuarie 2022 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, THE TOPPAL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 893.439 lei și un rezultat net de 343.319 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are THE TOPPAL S.R.L.?

THE TOPPAL S.R.L. (CUI 45527656) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă THE TOPPAL S.R.L. în sectorul său?

THE TOPPAL S.R.L. ocupă locul 1.613 din 11.208 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este THE TOPPAL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

THE TOPPAL S.R.L. este mai veche decât 50% dintre cele 21.594 firme active cu CAEN 7020.

Este THE TOPPAL S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare THE TOPPAL S.R.L. (CUI 45527656) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este THE TOPPAL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, THE TOPPAL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în THE TOPPAL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru THE TOPPAL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este THE TOPPAL S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, THE TOPPAL S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a THE TOPPAL S.R.L.?

În anul 2025, THE TOPPAL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 893.439 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu THE TOPPAL S.R.L.?

Firmoscop analizează THE TOPPAL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Caraș-Severin →

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.