Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › FILEOMERA SRL

FILEOMERA SRL

Înființată în 1993 · 32 ani vechime · Mun. Făgăraş
CUI 4646196 · J08/2625/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FILEOMERA SRL
Cod fiscal (CIF) RO4646196
Nr. Reg. Comerțului J08/2625/1993
Sediu social Str. Narciselor nr. 45, Mun. Făgăraş, jud. BRAŞOV, 505200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.09.1993
CAEN4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FILEOMERA SRL după CUI 4646196 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
17.991.704 lei
-12.0% vs 2024
Profit net 2025
523.155 lei
+1557.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.9%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 215 de firme din Comerț cu ridicata specializat al altor alimente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,5%.

Mărime față de sector18 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 213 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 71.867.749 lei20142015: 51.204.704 lei20152016: 30.468.314 lei20162017: 33.956.286 lei20172018: 25.696.172 lei20182019: 23.216.611 lei20192020: 35.334.366 lei20202021: 37.929.578 lei20212022: 26.371.411 lei20222023: 18.401.247 lei20232024: 20.494.500 lei20242025: 17.991.704 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 17.991.704 lei 523.155 lei 18
2024 20.494.500 lei 31.572 lei 17
2023 18.401.247 lei -1.183.369 lei 22
2022 26.371.411 lei 182.053 lei 24
2021 37.929.578 lei 1.373.499 lei 27
2020 35.334.366 lei 1.294.796 lei 26
2019 23.216.611 lei 20.115 lei 30
2018 25.696.172 lei 41.281 lei 32
2017 33.956.286 lei 21.955 lei 35
2016 30.468.314 lei 8.816 lei 40
2015 51.204.704 lei 4.280 lei 46
2014 71.867.749 lei 4.124.908 lei 47
2013 77.896.168 lei 5.913.605 lei 43
2012 68.327.805 lei 7.625.133 lei 44
2011 46.576.965 lei 3.889.314 lei 46
2010 55.132.528 lei 7.215.656 lei 44
2009 58.536.394 lei 7.943.414 lei 43
2008 26.565.297 lei 2.536.653 lei 45

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2020 și 2021, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20202021
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 95 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 71 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,91%+2,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,25%+2,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,94×−0,65 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,83%+2,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,25%+2,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,75%−2,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 999.539 lei−206.020 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,78×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,35×−0,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 270 zile+24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,13%+2,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 43 din 401 firme active cu bilanț depus (CAEN 4638)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 725 firme active din sector
SectorCAEN 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1993002625089 → J08/2625/1993
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/2625/1993 → J1993002625089

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FILEOMERA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FILEOMERA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FILEOMERA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FILEOMERA SRL, cu sediul în Mun. Făgăraş, are codul unic de înregistrare (CUI) 4646196, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/2625/1993. Firma a fost înființată la data de 14 septembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata specializat al altor alimente (CAEN 4638).

La ultima verificare, FILEOMERA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.991.704 lei și un rezultat net de 523.155 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FILEOMERA SRL?

FILEOMERA SRL (CUI 4646196) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FILEOMERA SRL în sectorul său?

FILEOMERA SRL ocupă locul 43 din 401 firme active cu bilanț depus în CAEN 4638 (Comerț cu ridicata specializat al altor alimente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FILEOMERA SRL față de firmele din același domeniu?

FILEOMERA SRL este mai veche decât 96% dintre cele 725 firme active cu CAEN 4638.

Este FILEOMERA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FILEOMERA SRL (CUI 4646196) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FILEOMERA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FILEOMERA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FILEOMERA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FILEOMERA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FILEOMERA SRL plătitoare de TVA?

Da, FILEOMERA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FILEOMERA SRL?

În anul 2025, FILEOMERA SRL a raportat o cifră de afaceri de 17.991.704 lei și un număr mediu de 18 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FILEOMERA SRL?

Firmoscop analizează FILEOMERA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.