Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Argeș › MOLECULA S.R.L.

MOLECULA S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Sat Vulpeşti, Comuna Buzoeşti
CUI 48829357 · J3/2033/2023
Verifică înainte Verificat la ANAF · 5 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele, termenul și plafonul — deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MOLECULA S.R.L.
CUI 48829357
Nr. Reg. Comerțului J3/2033/2023
Sediu Sat Vulpeşti, Comuna Buzoeşti, Argeş

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Reprezentanți

DUMITRU GHEORGHIŢĂ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MOLECULA S.R.L. după CUI 48829357 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
133.744 lei
+276,0% vs 2024
Profit net 2025
7.261 lei
+118,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.4%
Față de sectorpeste 65% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.147 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 21.750 lei22K lei20232024: 35.593 lei36K lei20242025: 133.744 lei134K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 133.744 lei 7.261 lei —
2024 35.593 lei -38.966 lei —
2023 21.750 lei 13.823 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 91 de zile−380 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,43%+114,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 213,47%−5,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,47× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 46,6%+231,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -113,47%+5,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 8,58×+6,89 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,81× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 34 de zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,72%+57,98 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.007 din 2.157 de firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 4% dintre cele 4.643 de firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume20
Dintre care radiate (închise)14

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MOLECULA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MOLECULA S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MOLECULA S.R.L., cu sediul în Sat Vulpeşti, Comuna Buzoeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 48829357, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J3/2033/2023. Firma a fost înființată la data de 22 septembrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, MOLECULA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 133.744 lei și un rezultat net de 7.261 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MOLECULA S.R.L.?

MOLECULA S.R.L. (CUI 48829357) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 5 noiembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MOLECULA S.R.L. în sectorul său?

MOLECULA S.R.L. ocupă locul 1.007 din 2.157 de firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MOLECULA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MOLECULA S.R.L. este mai veche decât 4% dintre cele 4.643 de firme active cu CAEN 3109.

Este MOLECULA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MOLECULA S.R.L. (CUI 48829357) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MOLECULA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MOLECULA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MOLECULA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOLECULA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MOLECULA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MOLECULA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MOLECULA S.R.L.?

În anul 2025, MOLECULA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 133.744 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOLECULA S.R.L.?

Firmoscop analizează MOLECULA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Argeș →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 3109 din Argeș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.