Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › VERES AGRO PROD COM SRL

VERES AGRO PROD COM SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sat Pişcolt Com. Pişcolt
CUI 6333560 · J1994001438306
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VERES AGRO PROD COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO6333560
Nr. Reg. Comerțului J1994001438306
Sediu social Str. nr. 853, Sat Pişcolt Com. Pişcolt, jud. SATU MARE, 447250
Telefon 0261824621

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VERES ECATERINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.10.1994
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VERES AGRO PROD COM SRL după CUI 6333560 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
37.381.846 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
12.992.207 lei
-13.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă34.8%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 19.281.214 lei20142015: 16.966.058 lei20152016: 17.032.959 lei20162017: 22.523.338 lei20172018: 18.611.790 lei20182019: 31.995.120 lei20192020: 34.367.730 lei20202021: 23.012.290 lei20212022: 37.559.611 lei20222023: 41.338.638 lei20232024: 40.539.692 lei20242025: 37.381.846 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 37.381.846 lei 12.992.207 lei 27
2024 40.539.692 lei 14.950.296 lei 26
2023 41.338.638 lei 19.190.437 lei 23
2022 37.559.611 lei 8.548.595 lei 23
2021 23.012.290 lei 4.587.228 lei 27
2020 34.367.730 lei 11.818.284 lei 27
2019 31.995.120 lei 10.737.732 lei 30
2018 18.611.790 lei 8.073.416 lei 26
2017 22.523.338 lei 11.181.557 lei 23
2016 17.032.959 lei 6.233.650 lei 19
2015 16.966.058 lei 4.903.321 lei 12
2014 19.281.214 lei 4.806.399 lei 11
2013 13.884.152 lei 781.551 lei 8
2012 10.643.874 lei 1.663.961 lei 8
2011 6.584.192 lei 1.637.757 lei 6
2010 6.757.398 lei 597.733 lei 7
2009 4.776.846 lei 123.817 lei 4
2008 369.528 lei 14.534 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 52 zile−6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 196 zile+173 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 34,76%−2,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,08%−1,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 24,52×+6,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,48%−2,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,04%−2,66 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,82%+1,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.384.513 lei−174.706 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,29×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,47×+0,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 147 zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,35%−6,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 117 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 27.866 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VERES AGRO PROD COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VERES AGRO PROD COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VERES AGRO PROD COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VERES AGRO PROD COM SRL, cu sediul în Sat Pişcolt Com. Pişcolt, are codul unic de înregistrare (CUI) 6333560, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994001438306. Firma a fost înființată la data de 31 octombrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, VERES AGRO PROD COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 37.381.846 lei și un rezultat net de 12.992.207 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VERES AGRO PROD COM SRL?

VERES AGRO PROD COM SRL (CUI 6333560) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VERES AGRO PROD COM SRL în sectorul său?

VERES AGRO PROD COM SRL ocupă locul 117 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VERES AGRO PROD COM SRL față de firmele din același domeniu?

VERES AGRO PROD COM SRL este mai veche decât 97% dintre cele 27.866 firme active cu CAEN 0111.

Este VERES AGRO PROD COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VERES AGRO PROD COM SRL (CUI 6333560) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VERES AGRO PROD COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VERES AGRO PROD COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VERES AGRO PROD COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VERES AGRO PROD COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VERES AGRO PROD COM SRL plătitoare de TVA?

Da, VERES AGRO PROD COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VERES AGRO PROD COM SRL?

În anul 2025, VERES AGRO PROD COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 37.381.846 lei și un număr mediu de 27 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VERES AGRO PROD COM SRL?

Firmoscop analizează VERES AGRO PROD COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.