Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › VOIAJORUL SRL

VOIAJORUL SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sat Săuca Com. Săuca
CUI 6468370 · J1994001614302
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VOIAJORUL SRL
Cod fiscal (CIF) RO6468370
Nr. Reg. Comerțului J1994001614302
Sediu Sat Săuca Com. Săuca, Satu Mare
Telefon 827306

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SUTH SEBASTIAN EMANUEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1994
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VOIAJORUL SRL după CUI 6468370 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
21.561.746 lei
+1626.0% vs 2024
Profit net 2025
175.866 lei
+1026.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.8%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 1.041.167 lei20132014: 1.259.978 lei20142015: 1.408.776 lei20152016: 1.438.394 lei20162017: 1.549.488 lei20172019: 1.177.137 lei20192020: 1.142.773 lei20202021: 1.497.209 lei20212022: 1.878.983 lei20222023: 1.390.376 lei20232024: 1.249.408 lei20242025: 21.561.746 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.561.746 lei 175.866 lei 1
2024 1.249.408 lei 15.613 lei 6
2023 1.390.376 lei 9.816 lei 7
2022 1.878.983 lei 57.300 lei
2021 1.497.209 lei 355.121 lei 6
2020 1.142.773 lei 237.058 lei 6
2019 1.177.137 lei 185.863 lei 6
2017 1.549.488 lei 147.437 lei 7
2016 1.438.394 lei 352.553 lei 7
2015 1.408.776 lei 19.443 lei 7
2014 1.259.978 lei 67.870 lei
2013 1.041.167 lei 4.772 lei 7
2012 1.150.260 lei 75.396 lei 6
2011 1.139.685 lei 43.006 lei 8
2010 1.115.959 lei 209.051 lei 6
2009 752.022 lei 6.659 lei 5
2008 801.550 lei 31.583 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 24 zile−389 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile−22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,82%−0,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,71%−2,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,34×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,75×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,11%+8,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,22%+4,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,29%+2,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 21.561.746 lei+21.353.511 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,4×+6 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27,76×+26,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile−277 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,93%+0,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 226 din 9.883 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 27.830 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VOIAJORUL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VOIAJORUL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VOIAJORUL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VOIAJORUL SRL, cu sediul în Sat Săuca Com. Săuca, are codul unic de înregistrare (CUI) 6468370, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994001614302. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, VOIAJORUL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.561.746 lei și un rezultat net de 175.866 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VOIAJORUL SRL?

VOIAJORUL SRL (CUI 6468370) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VOIAJORUL SRL în sectorul său?

VOIAJORUL SRL ocupă locul 226 din 9.883 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VOIAJORUL SRL față de firmele din același domeniu?

VOIAJORUL SRL este mai veche decât 97% dintre cele 27.830 firme active cu CAEN 0111.

Este VOIAJORUL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VOIAJORUL SRL (CUI 6468370) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VOIAJORUL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VOIAJORUL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VOIAJORUL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VOIAJORUL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VOIAJORUL SRL plătitoare de TVA?

Da, VOIAJORUL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VOIAJORUL SRL?

În anul 2025, VOIAJORUL SRL a raportat o cifră de afaceri de 21.561.746 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VOIAJORUL SRL?

Firmoscop analizează VOIAJORUL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.