Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › STOICA PROD COM SRL

STOICA PROD COM SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Sat Gălăţui Com. Alexandru Odobescu
CUI 9499045 · J51/181/1997
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STOICA PROD COM SRL
CUI 9499045
Nr. Reg. Comerțului J51/181/1997
Sediu social Com. Alexandru Odobescu, Sat Gălăţui Com. Alexandru Odobescu, jud. CĂLĂRAŞI, 917006

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PANĂ GEORGEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.06.1997
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STOICA PROD COM SRL după CUI 9499045 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
100.818 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
15.396 lei
+17.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.3%
Față de sectorpeste 88% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 54.526 lei20142015: 84.936 lei20152016: 68.456 lei20162017: 43.192 lei20172018: 92.350 lei20182019: 117.570 lei20192020: 82.267 lei20202021: 80.980 lei20212022: 101.063 lei20222023: 103.457 lei20232024: 86.554 lei20242025: 100.818 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 100.818 lei 15.396 lei 1
2024 86.554 lei 13.069 lei 1
2023 103.457 lei 11.014 lei 1
2022 101.063 lei 14.559 lei 1
2021 80.980 lei 11.117 lei 1
2020 82.267 lei -15.771 lei 1
2019 117.570 lei -15.837 lei 1
2018 92.350 lei -27.980 lei 1
2017 43.192 lei -15.220 lei 1
2016 68.456 lei -4.645 lei 1
2015 84.936 lei -6.156 lei 1
2014 54.526 lei -3.742 lei 1
2013 46.744 lei -9.790 lei 1
2012 66.237 lei 1.174 lei 2
2011 70.242 lei 6.831 lei 2
2010 87.558 lei -6.549 lei
2009 79.711 lei -7.045 lei
2008 116.719 lei -2.443 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 258 zile−42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,27%+0,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 205,71%−166,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,49×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 44,38%−23,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -105,71%+166,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 100.818 lei+14.264 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,91×−1,61 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 37,37×+26,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,22%+0,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 30.113 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 91.202 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume26
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STOICA PROD COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STOICA PROD COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STOICA PROD COM SRL, cu sediul în Sat Gălăţui Com. Alexandru Odobescu, are codul unic de înregistrare (CUI) 9499045, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/181/1997. Firma a fost înființată la data de 11 iunie 1997 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, STOICA PROD COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 100.818 lei și un rezultat net de 15.396 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STOICA PROD COM SRL?

STOICA PROD COM SRL (CUI 9499045) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă STOICA PROD COM SRL în sectorul său?

STOICA PROD COM SRL ocupă locul 30.113 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STOICA PROD COM SRL față de firmele din același domeniu?

STOICA PROD COM SRL este mai veche decât 85% dintre cele 91.202 firme active cu CAEN 4711.

Este STOICA PROD COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STOICA PROD COM SRL (CUI 9499045) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STOICA PROD COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STOICA PROD COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STOICA PROD COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STOICA PROD COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STOICA PROD COM SRL plătitoare de TVA?

Nu, STOICA PROD COM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STOICA PROD COM SRL?

În anul 2025, STOICA PROD COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 100.818 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STOICA PROD COM SRL?

Firmoscop analizează STOICA PROD COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.