Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › GLORIA TRANS & LOG SRL

GLORIA TRANS & LOG SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Călăraşi
CUI 36403950 · J51/398/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GLORIA TRANS & LOG SRL
Cod fiscal (CIF) RO36403950
Nr. Reg. Comerțului J51/398/2016
Sediu social Str. Dumbravei nr. 200 A, CAMERA 1, Mun. Călăraşi
Telefon 0720561496

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DUMITRAȘCU VALENTIN-MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.08.2016
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GLORIA TRANS & LOG SRL după CUI 36403950 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.602.020 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
401.314 lei
+7.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.1%
Față de sectorpeste 69% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 457.110 lei457K lei20162017: 1.277.592 lei1,3 mil. lei20172018: 2.203.891 lei2,2 mil. lei20182019: 1.591.657 lei1,6 mil. lei20192020: 1.267.194 lei1,3 mil. lei20202021: 1.335.855 lei1,3 mil. lei20212022: 2.433.356 lei2,4 mil. lei20222023: 2.229.486 lei2,2 mil. lei20232024: 3.351.549 lei3,4 mil. lei20242025: 3.602.020 lei3,6 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.602.020 lei 401.314 lei 4
2024 3.351.549 lei 373.613 lei 4
2023 2.229.486 lei 341.509 lei 5
2022 2.433.356 lei 318.947 lei 4
2021 1.335.855 lei 215.637 lei 4
2020 1.267.194 lei 178.352 lei 4
2019 1.591.657 lei 183.331 lei 3
2018 2.203.891 lei 192.361 lei 2
2017 1.277.592 lei 149.962 lei 1
2016 457.110 lei 17.298 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 57 zile+52 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,14% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,2%+67,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,21×+6,78 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,82×+1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 101,13%+1,82 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 55,41%−65,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,8%−67,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 900.505 lei+62.618 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,97×−5,89 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 14,63%−0,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.842 din 45.275 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 74.225 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GLORIA TRANS & LOG SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GLORIA TRANS & LOG SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GLORIA TRANS & LOG SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GLORIA TRANS & LOG SRL, cu sediul în Mun. Călăraşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 36403950, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/398/2016. Firma a fost înființată la data de 8 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, GLORIA TRANS & LOG SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.602.020 lei și un rezultat net de 401.314 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GLORIA TRANS & LOG SRL?

GLORIA TRANS & LOG SRL (CUI 36403950) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GLORIA TRANS & LOG SRL în sectorul său?

GLORIA TRANS & LOG SRL ocupă locul 3.842 din 45.275 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GLORIA TRANS & LOG SRL față de firmele din același domeniu?

GLORIA TRANS & LOG SRL este mai veche decât 58% dintre cele 74.225 firme active cu CAEN 4941.

Este GLORIA TRANS & LOG SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GLORIA TRANS & LOG SRL (CUI 36403950) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GLORIA TRANS & LOG SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GLORIA TRANS & LOG SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GLORIA TRANS & LOG SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GLORIA TRANS & LOG SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GLORIA TRANS & LOG SRL plătitoare de TVA?

Da, GLORIA TRANS & LOG SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GLORIA TRANS & LOG SRL?

În anul 2025, GLORIA TRANS & LOG SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.602.020 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GLORIA TRANS & LOG SRL?

Firmoscop analizează GLORIA TRANS & LOG SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.