Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › BASA BIO STIL S.R.L.

BASA BIO STIL S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Sat Gânţaga Com. Bretea Română
CUI 39833197 · J20/1113/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BASA BIO STIL S.R.L.
CUI 39833197
Nr. Reg. Comerțului J20/1113/2018
Sediu social GÎNŢAGA nr. 35, Sat Gânţaga Com. Bretea Română, jud. HUNEDOARA, 337121

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BĂSĂRABĂ ADRIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.09.2018
CAEN2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BASA BIO STIL S.R.L. după CUI 39833197 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 74/100
Cifră de afaceri 2024
124.100 lei
-58.0% vs 2023
Profit net 2024
95.964 lei
+864.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă77.3%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 229.826 lei230K lei20222023: 292.028 lei292K lei20232024: 124.100 lei124K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 124.100 lei 95.964 lei 0
2023 292.028 lei 9.954 lei 5
2022 229.826 lei 99.531 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2022–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 857 zile+768 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−36 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 77,33%+73,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,17%+49,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,33×−2,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,03×+2,68 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,75%+94,87 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,77%+21,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,83%−49,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,32×−0,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1.159%+1.155,11 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 496 din 970 firme active cu bilanț depus (CAEN 2361)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 2.355 firme active din sector
SectorCAEN 2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BASA BIO STIL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BASA BIO STIL S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BASA BIO STIL S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BASA BIO STIL S.R.L., cu sediul în Sat Gânţaga Com. Bretea Română, are codul unic de înregistrare (CUI) 39833197, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/1113/2018. Firma a fost înființată la data de 5 septembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor din beton pentru construcții (CAEN 2361).

La ultima verificare, BASA BIO STIL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 124.100 lei și un rezultat net de 95.964 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BASA BIO STIL S.R.L.?

BASA BIO STIL S.R.L. (CUI 39833197) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BASA BIO STIL S.R.L. în sectorul său?

BASA BIO STIL S.R.L. ocupă locul 496 din 970 firme active cu bilanț depus în CAEN 2361 (Fabricarea produselor din beton pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BASA BIO STIL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BASA BIO STIL S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 2.355 firme active cu CAEN 2361.

Este BASA BIO STIL S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BASA BIO STIL S.R.L. (CUI 39833197) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BASA BIO STIL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BASA BIO STIL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BASA BIO STIL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BASA BIO STIL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BASA BIO STIL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BASA BIO STIL S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BASA BIO STIL S.R.L.?

În anul 2024, BASA BIO STIL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 124.100 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BASA BIO STIL S.R.L.?

Firmoscop analizează BASA BIO STIL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.