Mediana e 75.727 lei: jumătate dintre firmele care și-au depus bilanțul sunt sub cifra asta, de 71 de ori mai puțin decât firma de pe primul loc. Clasamentul de mai jos arată vârful; mediana arată firma obișnuită din Servicii personale în Sibiu.
Pe cifrele de mai jos, domeniul arată în Sibiu ca în toată țara: nicio diferență nu trece de pragurile din nota de metodă.
| Firma | Cifră de afaceri 2025 | Angajați | Localitate | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | REFLEXO-VITAL SRL CUI 8854670 · CAEN 9623 |
5.406.762 lei | 9 | Mun. Sibiu |
| 2 | MBDARTEX QUALITY SRL CUI 36863339 · CAEN 9610 |
3.503.413 lei | 17 | Orş. Cisnădie |
| 3 | LA CAPELA SRL CUI 24572611 · CAEN 9603 |
2.063.188 lei 2024 |
5 | Mun. Mediaş |
| 4 | SHINING BODY S.R.L. CUI 40489942 · CAEN 9622 |
2.023.316 lei | 11 | Mun. Sibiu |
| 5 | CARITABIL SRL CUI 4438276 · CAEN 9630 |
1.746.072 lei | 6 | Mun. Sibiu |
| 6 | HOUSE OF GENTLEMEN BY PAUL MAN S.R.L. CUI 41254120 · CAEN 9621 |
1.688.899 lei | 15 | Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr |
| 7 | ADVANCE PRO SOLUTIONS S.R.L. CUI 49355820 · CAEN 9610 |
1.574.698 lei | 9 | Mun. Sibiu |
| 8 | DELFIN LAUNDRY S.R.L. CUI 40682950 · CAEN 9610 |
1.422.992 lei | 6 | Mun. Sibiu |
| 9 | LAVANDERIA SIB S.R.L. CUI 42659130 · CAEN 9610 |
1.217.239 lei | 3 | Mun. Sibiu |
| 10 | ICRA-AZAD S.R.L. CUI 47742677 · CAEN 9621 |
1.214.905 lei | 12 | Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr |
| 11 | FUNERARII SRL CUI 15990267 · CAEN 9630 |
1.179.306 lei | 6 | Mun. Sibiu |
| 12 | TOMA PLUS STS SRL CUI 35767562 · CAEN 9610 |
1.110.846 lei | 5 | Sat Tilişca Com. Tilişca |
| 13 | CLAUDIA IMPEX SRL CUI 7717291 · CAEN 9623 |
1.069.512 lei | 2 | Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr |
| 14 | IGIENA-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ CUI 2577499 · CAEN 9621 |
1.068.123 lei | 13 | Mun. Sibiu |
| 15 | ADMA DIAMOND SKIN S.R.L. CUI 47708721 · CAEN 9622 |
992.573 lei 2024 |
6 | Mun. Sibiu |
| 16 | RUSTIC ALEXIA & NIKO S.R.L. CUI 38463592 · CAEN 9623 |
833.538 lei | 4 | Mun. Sibiu |
| 17 | Z CONCEPT SD SRL CUI 31924958 · CAEN 9602 |
827.056 lei | 8 | Mun. Sibiu |
| 18 | SOLOMON SERV-FUN SRL CUI 18133417 · CAEN 9630 |
763.149 lei | 4 | Orş. Dumbrăveni |
| 19 | BEAUTY 4 MEN SRL CUI 36903743 · CAEN 9602 |
700.035 lei | 17 | Mun. Sibiu |
| 20 | AMURGUL-UNU SRL CUI 7759467 · CAEN 9630 |
667.822 lei | 4 | Mun. Sibiu |
| 21 | ANDREE´ DESIGN SRL CUI 17477579 · CAEN 9610 |
662.015 lei | 4 | Mun. Sibiu |
| 22 | ANDRACLAU - UDICOM SRL CUI 33135624 · CAEN 9630 |
620.983 lei | 3 | Mun. Mediaş |
| 23 | STUDIO DI BELEZZA SRL CUI 24003691 · CAEN 9621 |
606.646 lei | 4 | Sat Şura Mare Com. Şura Mare |
| 24 | CASA FUNERARĂ CONDOLEANŢE S.R.L. CUI 43560362 · CAEN 9630 |
586.164 lei | 5 | Mun. Sibiu |
| 25 | MOFT ONE S.R.L. CUI 48114310 · CAEN 9621 |
488.247 lei 2024 |
5 | Mun. Sibiu |
LISTĂ — Cu cont gratuit
CSV gata de deschis în Excel, ordonat după cifra de afaceri: CUI, denumire, localitate, CAEN, stare, TVA, cifră de afaceri, profit și angajați.
Descarcă 500 de saloane și servicii personale din Sibiu
Primele 50 de firme sunt gratuite, apoi un credit la 25 de firme: fișierul de 500 de firme costă 18 credite. Maximum 500 de firme pe fișier (în Sibiu sunt 2.242). Fără date de contact.
| Indicator | Sibiu | Toată țara |
|---|---|---|
| Marja netă a firmei tipice (mediana), 2025 | 5,8% din 247 de firme | 3,8% |
| Firme noi la 1.000 de firme active, noiembrie 2025 – octombrie 2026 | 93,2 209 firme noi | 102,1 |
| Înființări față de cele 12 luni de dinainte | −19,0% aceeași fereastră, cu un an în urmă | −12,6% |
| Radiate, dintre firmele cu bilanț pe 2024 | 4,7% 24 din 515 firme | 6,0% |
| În insolvență, faliment sau reorganizare judiciară, dintre aceleași firme | 1,2% 6 din 515 firme | 0,6% |
| Firme care și-au mărit cifra de afaceri, 2024 → 2025 | 64,5% din 211 firme | 61,0% |
Cum se citesc cifrele. Mediana e firma din mijloc: jumătate dintre firme sunt sub ea, jumătate peste, iar câțiva giganți n-o pot muta. Marja netă se calculează doar pentru firmele cu o cifră de afaceri de cel puțin 50.000 de lei și apare de la 30 de firme. Înființările numără firmele înmatriculate la Registrul Comerțului (societăți și PFA), pe luni încheiate. Ieșirile privesc firmele care și-au depus bilanțul pe 2024, deci lucrau atunci: datele deschise ale Registrului nu au data radierii, așa că nu le împărțim pe luni. În rezumatul de sus intră doar diferențele mari cât să nu fie zgomot: la marjă, cel puțin 20% din valoarea țării și minimum 2 puncte procentuale; la înființări, un ritm cu 25% peste sau sub țară; la ieșiri, de 1,5 ori rata țării, din cel puțin 10 firme; la firmele în creștere, 8 puncte procentuale. Și, la toate, doar dacă diferența e de cel puțin două ori mai mare decât variația pe care o produce întâmplarea la un număr de firme ca acesta.
Calculat de Firmoscop pe 2 noiembrie 2026, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor (2024 și 2025) și din Registrul Comerțului, datele deschise din 19 octombrie 2026.
Firmele active din domeniu din Sibiu care au avut în 2024 o cifră de afaceri de cel puțin 1.000.000 de lei, ordonate după cât au crescut în 2025. Firmele înființate în 2024 nu intră: un an incomplet în bază ar arăta o creștere care nu există.
| Firma | 2024 | 2025 | Creștere |
|---|---|---|---|
| HOUSE OF GENTLEMEN BY PAUL MAN S.R.L. CUI 41254120 |
1.047.990 lei | 1.688.899 lei | +61,2% |
| REFLEXO-VITAL SRL CUI 8854670 |
3.408.696 lei | 5.406.762 lei | +58,6% |
| MBDARTEX QUALITY SRL CUI 36863339 |
2.362.886 lei | 3.503.413 lei | +48,3% |
| DELFIN LAUNDRY S.R.L. CUI 40682950 |
1.170.881 lei | 1.422.992 lei | +21,5% |
| CARITABIL SRL CUI 4438276 |
1.555.472 lei | 1.746.072 lei | +12,3% |
Bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor pentru 2024 și 2025. Calculat de Firmoscop pe 2 noiembrie 2026.
Anul înmatriculării la Registrul Comerțului, pentru firmele active din servicii personale din Sibiu. Coloana din dreapta e aceeași distribuție pe toate firmele active din România — o generație supra-reprezentată aici, față de țară, spune când s-a format sectorul local.
| Perioada înființării | Firme | Aici | În toată țara |
|---|---|---|---|
| înainte de 2000 | 16 | 0,7% −5,1% față de țară |
5,8% |
| 2000–2009 | 218 | 9,7% −8,2% față de țară |
17,9% |
| 2010–2014 | 268 | 12,0% −2,2% față de țară |
14,1% |
| 2015–2019 | 529 | 23,6% +2,7% față de țară |
20,8% |
| 2020–2024 | 793 | 35,4% +7,5% față de țară |
27,8% |
| din 2025 | 418 | 18,6% +5,2% față de țară |
13,4% |
În noiembrie 2026, în Sibiu sunt 2.242 saloane și servicii personale active, cu 621 de angajați declarați. 204 dintre ele au fost înmatriculate în ultimele 12 luni. Cifra de afaceri mediană e 75.727 lei. Sursa: bilanțurile oficiale (Ministerul Finanțelor) și Registrul Comerțului.
Poți prelua textul de mai sus cu atribuire: „Sursa: Firmoscop, noiembrie 2026" (CC BY).
În noiembrie 2026, în Sibiu sunt 2.242 saloane și servicii personale active înregistrate la Registrul Comerțului (domeniul CAEN 96). Clasamentul include firmele cu bilanț depus la Ministerul Finanțelor și se actualizează automat din surse oficiale.
Pe primul loc în clasamentul după cifra de afaceri se află REFLEXO-VITAL SRL (CUI 8854670), cu o cifră de afaceri de 5.406.762 lei (2025). Datele provin din bilanțurile oficiale publicate de Ministerul Finanțelor; poziția se poate schimba la fiecare an fiscal.
În ultimele 12 luni s-au înmatriculat 204 saloane și servicii personale noi în Sibiu (9,1% din totalul activ). Cifra medianei cifrei de afaceri în sector e de 75.727 lei, iar firmele active din domeniu declară împreună 621 de angajați. Sursa: Registrul Comerțului și bilanțurile oficiale.
În 2025, firma de la mijlocul domeniului în Sibiu (mediana, din 247 de firme cu bilanț) a avut o marjă netă de 5,8%, față de 3,8% în toată țara. Calculat de Firmoscop din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor, doar pentru firmele cu o cifră de afaceri de cel puțin 50.000 de lei.
Verdict verde / galben / roșu din surse oficiale — stare juridică, insolvențe, bilanțuri și cât e de solidă financiar.
Caută o firmăSursa: bilanțurile oficiale (Ministerul Finanțelor) și Registrul Comerțului, prin datele deschise. Clasamentul include firmele active cu bilanț depus; se actualizează automat.