Mediana e 53.210 lei: jumătate dintre firmele care și-au depus bilanțul sunt sub cifra asta, de 184 de ori mai puțin decât firma de pe primul loc. Clasamentul de mai jos arată vârful; mediana arată firma obișnuită din Servicii personale în Bacău.
Pe cifrele de mai jos, domeniul arată în Bacău ca în toată țara: nicio diferență nu trece de pragurile din nota de metodă.
| Firma | Cifră de afaceri 2025 | Angajați | Localitate | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | TARTAR SRL CUI 6462360 · CAEN 9630 |
9.765.220 lei | 46 | Mun. Bacău |
| 2 | SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ MUNCĂ ŞI ARTĂ CUI 948132 · CAEN 9621 |
3.849.654 lei | 121 | Mun. Bacău |
| 3 | FLOAREA DE COLT SRL CUI 8366792 · CAEN 9622 |
2.946.346 lei | 32 | Mun. Bacău |
| 4 | DANUBE BEST LAUNDRY S.R.L. CUI 41006531 · CAEN 9610 |
2.243.368 lei | 16 | Sat Holt Com. Letea Veche |
| 5 | AXX-ROM SRL CUI 11978422 · CAEN 9610 |
2.192.934 lei | 14 | Sat Nicolae Bălcescu Com. Nicolae Bălcescu |
| 6 | AESTHETICS REAL ESTATE S.R.L. CUI 39041170 · CAEN 9604 |
1.557.336 lei | — | Mun. Bacău |
| 7 | FUNEBRE GABI & MIHAI SRL CUI 31194551 · CAEN 9630 |
1.455.051 lei | 8 | Mun. Bacău |
| 8 | 11 PERFECT INTERNATIONAL SRL CUI 35812213 · CAEN 9601 |
1.411.277 lei | 11 | Mun. Bacău |
| 9 | CAGAMA STRATEGY S.R.L. CUI 42097341 · CAEN 9699 |
1.409.923 lei | 1 | Mun. Bacău |
| 10 | ALPIA SRL CUI 961000 · CAEN 9630 |
1.298.044 lei | 6 | Mun. Oneşti |
| 11 | MAESTRO FUNERALII S.R.L. CUI 40784870 · CAEN 9630 |
1.109.257 lei | 6 | Mun. Bacău |
| 12 | TANTASTIC STUDIO 13 SEPTEMBRIE SRL CUI 35328818 · CAEN 9623 |
990.949 lei | 4 | Mun. Bacău |
| 13 | TONORA SRL CUI 943569 · CAEN 9630 |
936.073 lei | 6 | Mun. Bacău |
| 14 | SIV PARTENER S.R.L. CUI 29379973 · CAEN 9609 |
852.290 lei | 3 | Sat Săuceşti Com. Săuceşti |
| 15 | ABSOLUT TEAM SRL CUI 30903760 · CAEN 9630 |
824.447 lei 2020 |
7 | Orş. Comăneşti |
| 16 | COCORM MAGIC 2022 S.R.L. CUI 46605485 · CAEN 9622 |
812.602 lei | 2 | Mun. Bacău |
| 17 | DOR & MI COMERCIAL SRL CUI 33698334 · CAEN 9603 |
800.253 lei | 6 | Mun. Oneşti |
| 18 | LA FAMILIA REGAL PRESTSERV S.R.L. CUI 43616200 · CAEN 9699 |
795.946 lei | 1 | Sat Helegiu Com. Helegiu |
| 19 | SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ TROTUŞUL CUI 2813980 · CAEN 9602 |
789.216 lei | 26 | Mun. Oneşti |
| 20 | DUMBRAVA LUX SRL CUI 27577567 · CAEN 9610 |
770.484 lei | 7 | Sat Baraţi Com. Mărgineni |
| 21 | FILOTHEOS ANASTASIOS SRL CUI 32849030 · CAEN 9630 |
648.799 lei | 5 | Mun. Bacău |
| 22 | SELA SRL CUI 10230198 · CAEN 9610 |
587.191 lei | 6 | Mun. Bacău |
| 23 | MK SPA S.R.L. CUI 49144467 · CAEN 9623 |
547.962 lei | 6 | Mun. Bacău |
| 24 | UNIQUE STUDIO CONCEPT S.R.L. CUI 42522310 · CAEN 9621 |
510.637 lei | 2 | Mun. Bacău |
| 25 | OSIRIS FUNEBRE A & M S.R.L. CUI 48036963 · CAEN 9630 |
485.112 lei | 3 | Mun. Oneşti |
LISTĂ — Cu cont gratuit
CSV gata de deschis în Excel, ordonat după cifra de afaceri: CUI, denumire, localitate, CAEN, stare, TVA, cifră de afaceri, profit și angajați.
Descarcă 500 de saloane și servicii personale din Bacău
Primele 50 de firme sunt gratuite, apoi un credit la 25 de firme: fișierul de 500 de firme costă 18 credite. Maximum 500 de firme pe fișier (în Bacău sunt 1.893). Fără date de contact.
| Indicator | Bacău | Toată țara |
|---|---|---|
| Marja netă a firmei tipice (mediana), 2025 | 5,5% din 239 de firme | 3,8% |
| Firme noi la 1.000 de firme active, noiembrie 2025 – octombrie 2026 | 99,8 189 de firme noi | 102,0 |
| Înființări față de cele 12 luni de dinainte | −21,6% aceeași fereastră, cu un an în urmă | −12,6% |
| Radiate, dintre firmele cu bilanț pe 2024 | 5,7% 31 din 546 de firme | 6,0% |
| În insolvență, faliment sau reorganizare judiciară, dintre aceleași firme | 0,0% 0 din 546 de firme | 0,6% |
| Firme care și-au mărit cifra de afaceri, 2024 → 2025 | 62,4% din 194 de firme | 61,0% |
Cum se citesc cifrele. Mediana e firma din mijloc: jumătate dintre firme sunt sub ea, jumătate peste, iar câțiva giganți n-o pot muta. Marja netă se calculează doar pentru firmele cu o cifră de afaceri de cel puțin 50.000 de lei și apare de la 30 de firme. Înființările numără firmele înmatriculate la Registrul Comerțului (societăți și PFA), pe luni încheiate. Ieșirile privesc firmele care și-au depus bilanțul pe 2024, deci lucrau atunci: datele deschise ale Registrului nu au data radierii, așa că nu le împărțim pe luni. În rezumatul de sus intră doar diferențele mari cât să nu fie zgomot: la marjă, cel puțin 20% din valoarea țării și minimum 2 puncte procentuale; la înființări, un ritm cu 25% peste sau sub țară; la ieșiri, de 1,5 ori rata țării, din cel puțin 10 firme; la firmele în creștere, 8 puncte procentuale. Și, la toate, doar dacă diferența e de cel puțin două ori mai mare decât variația pe care o produce întâmplarea la un număr de firme ca acesta.
Calculat de Firmoscop pe 3 noiembrie 2026, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor (2024 și 2025) și din Registrul Comerțului, datele deschise din 19 octombrie 2026.
Firmele active din domeniu din Bacău care au avut în 2024 o cifră de afaceri de cel puțin 1.000.000 de lei, ordonate după cât au crescut în 2025. Firmele înființate în 2024 nu intră: un an incomplet în bază ar arăta o creștere care nu există.
| Firma | 2024 | 2025 | Creștere |
|---|---|---|---|
| DANUBE BEST LAUNDRY S.R.L. CUI 41006531 |
1.544.249 lei | 2.243.368 lei | +45,3% |
| AXX-ROM SRL CUI 11978422 |
1.907.054 lei | 2.192.934 lei | +15,0% |
| FLOAREA DE COLT SRL CUI 8366792 |
2.622.543 lei | 2.946.346 lei | +12,3% |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ MUNCĂ ŞI ARTĂ CUI 948132 |
3.655.651 lei | 3.849.654 lei | +5,3% |
| FUNEBRE GABI & MIHAI SRL CUI 31194551 |
1.382.515 lei | 1.455.051 lei | +5,2% |
Bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor pentru 2024 și 2025. Calculat de Firmoscop pe 3 noiembrie 2026.
Anul înmatriculării la Registrul Comerțului, pentru firmele active din servicii personale din Bacău. Coloana din dreapta e aceeași distribuție pe toate firmele active din România — o generație supra-reprezentată aici, față de țară, spune când s-a format sectorul local.
| Perioada înființării | Firme | Aici | În toată țara |
|---|---|---|---|
| înainte de 2000 | 16 | 0,8% −5,0% față de țară |
5,8% |
| 2000–2009 | 176 | 9,3% −8,6% față de țară |
17,9% |
| 2010–2014 | 208 | 11,0% −3,1% față de țară |
14,1% |
| 2015–2019 | 434 | 22,9% +2,1% față de țară |
20,8% |
| 2020–2024 | 687 | 36,3% +8,5% față de țară |
27,8% |
| din 2025 | 372 | 19,7% +6,2% față de țară |
13,5% |
În noiembrie 2026, în Bacău sunt 1.893 saloane și servicii personale active, cu 709 angajați declarați. 182 dintre ele au fost înmatriculate în ultimele 12 luni. Cifra de afaceri mediană e 53.210 lei. Sursa: bilanțurile oficiale (Ministerul Finanțelor) și Registrul Comerțului.
Poți prelua textul de mai sus cu atribuire: „Sursa: Firmoscop, noiembrie 2026" (CC BY).
În noiembrie 2026, în Bacău sunt 1.893 saloane și servicii personale active înregistrate la Registrul Comerțului (domeniul CAEN 96). Clasamentul include firmele cu bilanț depus la Ministerul Finanțelor și se actualizează automat din surse oficiale.
Pe primul loc în clasamentul după cifra de afaceri se află TARTAR SRL (CUI 6462360), cu o cifră de afaceri de 9.765.220 lei (2025). Datele provin din bilanțurile oficiale publicate de Ministerul Finanțelor; poziția se poate schimba la fiecare an fiscal.
În ultimele 12 luni s-au înmatriculat 182 saloane și servicii personale noi în Bacău (9,6% din totalul activ). Cifra medianei cifrei de afaceri în sector e de 53.210 lei, iar firmele active din domeniu declară împreună 709 angajați. Sursa: Registrul Comerțului și bilanțurile oficiale.
În 2025, firma de la mijlocul domeniului în Bacău (mediana, din 239 de firme cu bilanț) a avut o marjă netă de 5,5%, față de 3,8% în toată țara. Calculat de Firmoscop din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor, doar pentru firmele cu o cifră de afaceri de cel puțin 50.000 de lei.
Verdict verde / galben / roșu din surse oficiale — stare juridică, insolvențe, bilanțuri și cât e de solidă financiar.
Caută o firmăSursa: bilanțurile oficiale (Ministerul Finanțelor) și Registrul Comerțului, prin datele deschise. Clasamentul include firmele active cu bilanț depus; se actualizează automat.